Bazarové stany, co od nich můžete očekávat?

on

|

views

and

comments

Svůj stan si můžete pořídit jako nový. Alternativu pro omezený rozpočet nabízí i stany bazarové. Lze jim důvěřovat?

Kde si pořídit bazarový stan

Zásadním kritériem při nákupu použitého stanu by měla být míra jeho opotřebovanosti. To je ideální si ověřit na vlastní oči, případně se spolehnout na prověřeného prodejce. Extrémně opotřebovaný stan se již může nacházet na hraně své životnosti a jeho použití není bezpečné.

Podobně vám soukromý prodejce může některé vady jednoduše utajit, ať už úmyslně anebo jednoduše proto, že si jich sám nevšiml. Nákup bazarového stanu tak lze doporučit pouze z prověřeného zdroje, tedy od renomované firmy, která provozuje půjčovnu. Má tedy vlastní stany a dbá na jejich pravidelný servis.

V takovém případě se vám může podařit dokonce pořídit i nůžkový stan téměř nový. Dáno je to tím, že v profesionální půjčovně se stanové zázemí obnovuje z prosté potřeby modernizace. Stany tedy ještě reálně nedosloužily, ale je již potřeba je poslat dále.

Co od stanu z bazaru můžete čekat

Jinak nese standardní bazarové zboží známky mírného opotřebení. Nikdy však tímto není ohrožena jeho funkčnost.

Kvalitní stany by měly nabídnout přiměřenou stabilitu, sníženou hořlavost plachty i optimální odolnost vůči silovému působení (i sněhové zatížení) a stejně tak od nich požadujte schopnost vydržet i nápory větru.

Vše výše uvedené zásadně nemohou naplnit levné stany nejčastěji čínské provenience, které se typicky prodávají v hobby marketech. V případě, že tak disponujete pouze omezeným rozpočtem, dejte před takovou volbou vždy přednost raději právě stanu bazarovému.

I profi stan tak můžete pořídit významně levněji. Poslouží vám třeba jako stan na výstavy. Zároveň spolehlivý prodejce nabízí jak náhradní díly, tak i další služby opravy a údržby. Tím lze životnost stanu dále prodloužit. Takto navíc nejen ušetříte svou peněženku, ale také přispějete ke snížení produkce odpadu. Napomůžete tak zachovat udržitelnější přístup k nákupu zboží.

Share this
Tags

Must-read

Bazarové stany, co od nich můžete očekávat?

Svůj stan si můžete pořídit jako nový. Alternativu pro omezený rozpočet nabízí i stany bazarové. Lze jim důvěřovat? Kde si pořídit bazarový stan Zásadním kritériem při...

Nezapomeňte si vzít helmu na skútr

Jízda na skútru by měla jednoznačně obnášet i používání bezpečnostních prvků. K těm jednoznačně patří i helma. Kterou si vybrat? Co na helmy na skútr...

Rozdíly mezi odstoupením od smlouvy a reklamací

Odstoupení od smlouvy, reklamace, vrácení zboží v zákonné lhůtě – kdo se má ve všech těch pojmech vyznat? Běžní spotřebitelé obvykle při nákupu vysavače nestudují zákony a...
spot_img

Recent articles

More like this