Citron není jen o vitaminu C a hubnutí. Má neuvěřitelné benefity pro tělo

on

|

views

and

comments

Nepatří mezi nejoblíbenější druhy citrusového ovoce. Díky intenzivní kyselé chuti proto jeho použití omezí často k dochucení pokrmů, nátrierok, zda na pár kapek do čaje. Pokud však začnete používat citrón častěji, vaše tělo to skutečně ocení. Protože ačkoli nemá nejvíce vitaminu C a není nejchutnější, je to určitě jedna z nejzdravějších plodin.

Nejnovější výzkumy publikované na stránce Healtline potvrdily, že vláknina z citronu, ale hlavně složky, kterými je specifický, výrazně zlepšují stav kardiovaskulárního systému. Jedna studie dokonce odhalila, že konzumace 24 gramů extraktu z citrusových vláken citronu denně, sníží hladinu cholesterolu v krvi. Jde speciálně o sloučeniny hesperidin a diosmin. Proto vzhůru do citronů.

Pomáhá předcházet ledvinovým kamenům

Ledvinové kameny mnozí Lidé berou jako běžnou součást života. No nemusí jí být. Pokud si dopřejete dostatek citronů. Kyselina citronová pomáhá předcházet vzniku ledvinových kamenů zvýšením objemu moči a zvýšením pH moči. Tím se vytvoří méně příznivé prostředí pro tvorbu ledvinových kamenů.

Podpora při anémii

Nedostatek železa je velmi častý u žen, ale také u sportovců. Citrony jsou plodina, která dokáže zabránit jeho nízkým hladinám. Nejen proto, že citrony samotné železo obsahují, ale sloučeniny z nich dokážou velmi příznivě ovlivnit absorpci železa z rostlinných složek. Proto je tak skvělé pokapat si zeleninový salát právě citrónem. Vaše tělo využije mnohem více železa.

Tato studie je stále ve stádiu zkoumání. Na Healtline se však lze dočíst, že aktuální výzkumy ukázaly, jak sloučeniny z citronů dokázali zabíjet rakovinné buňky. A byli v tom dokonce úspěšnější, jak některé farmaceutické přípravky. Problém je, že pokusy probíhaly ve sterilních laboratorních podmínkách. A celkový vliv citronů na rakovinné buňky v lidském těle zatím není dostatečně prozkoumán. No ukazuje se, že citron a extrakty z něj iz jeho slupky mohou mít skutečně protirakovinné účinky.

Potlačuje chuť k jídlu

Sladké stimuluje chuť na další jídlo, naopak kyselé ji dokáže potlačit. Proto pokud je vaším cílem redukovat váhu, určitě se nevyhýbejte citrónu. Dokáže velmi efektivně potlačit chuť k jídlu. A to na opravdu přírodní bázi. Stačí plátek citronu a svému tělu dodáte zdraví prospěšné sloučeniny a projde vás i chuť dál mlsat.

Share this
Tags

Must-read

Nedostatek lůžek vyřeší rychle a snadno nafukovací postel

Máte menší byt nebo domek, do něhož se pohodlně vejde vaše rodina, ale nezbylo vám místo na pokoj pro hosty? Anebo sice mají vaše...

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox. Počítač Lenovo...

Hodinky Rolex si dokonce zahrály ve filmech. Víte, ve kterých?

I když nejslavnějším filmem, ve kterém se objevily kultovní hodinky značky Rolex, jsou ty s Jamesem Bondem, možná vás překvapí, že na stříbrném plátně...
spot_img

Recent articles

More like this