Co nosit na podzim a v zimě na obchodní schůzky?

on

|

views

and

comments

Oblečení na obchodních schůzkách je nesmírně důležité. Vhodně zvolené prokazuje kompetenci a profesionalitu. Mnoho lidí si klade otázku, jak si vybrat formální oděv na podzimní a zimní sezónu.

Obchodní schůzky – jak vybrat dokonale padnoucí oblečení?

Typ pracovního oděvu samozřejmě závisí na typu zastávané pozice a charakteristice společnosti. Někdy se stává, že společnosti mají specifická pravidla oblékání. Většinou však mají zaměstnanci velkou volnost a na obchodních schůzkách musí dodržovat pouze základní pravidla dress code.

Základem formální stylizace je minimalismus a jednoduchost. V takovém dress code není místo pro extravagantní barvy. To je základní zásada formálního oblékání, která platí bez ohledu na roční období. V podzimní a zimní sezóně může být ideálním oblečením pro obchodní schůzky dámská halenka v neutrálních barvách, jako je bílá, černá, tmavě modrá a béžová, ve spojení s tužkovou sukní nebo elegantními kalhotami. Také šperky nošené na obchodní schůzky se musí vyznačovat minimalismem. Šperky mají přece podtrhnout outfit a být jemné. Elegantní dámské halenky by neměly mít hluboké výstřihy a sukně by měly sahat ke kolenům.

Podzim a zima – jak si správně zařídit šatník?

Nedávný výzkum ukázal, že oblečení na obchodních schůzkách má mimořádný význam. Vždyť právě první čtyři vteřiny rozhodují o pozitivním vnímání člověka při setkání s dodavatelem. Proto musí být společenský oděv spojen s profesionalitou, vkusem a elegancí. Tradiční kombinací je již zmíněná elegantní halenka a tužková sukně nebo kalhoty s puky. K tomuto kompletu se skvěle hodí sako a boty na jehlovém podpatku. Problém nastane, když se za oknem ochladí a začne pršet. Podzimní a zimní souprava se od jarní a letní nejčastěji liší svrchním oděvem. Jedničkou mezi svrchním oblečením pro obchodní schůzky jsou jednoznačně kabáty. Ty v neutrálních barvách se skvěle hodí k jednoduchosti formálního oblečení. Pro podzimní a zimní dny vyměňte jehlové podpatky za kotníkové boty na podpatku nebo elegantní klasické kozačky.

Podzimní a zimní obuv na pracovní schůzky musí být samozřejmě v tlumených barvách. Králem jsou zde kotníkové boty a kozačky v černé, šedé, hnědé nebo tmavě modré barvě. Boty v těchto barvách a o klasickém střihu se hodí k dámským oblekům, kostýmkům i šatům. Boty na podpatku také opticky zeštíhlují a prodlužují siluetu.

Podzimní a zimní stylizace, které nikdy nevyjdou z módy

Klasická bílá halenka, elegantní kalhoty, kotníkové boty a kabát se skvěle hodí na schůzku s klientem v bance, kanceláři nebo firmě. V méně formálních odvětvích si můžete dovolit šaty s malým výstřihem, které sahají ke kolenům. Samozřejmě v neutrálních a tlumených barvách. K šatům je i na podzim a v zimě vhodné volit tělové a tenké punčocháče a rozhodně se vyhnout silným a neprůhledným.

Samozřejmě je třeba pamatovat na doplňky, které se stávají doplňujícím prvkem celé stylizace. Na firemních schůzkách je dobré nosit decentní make-up, který zvýrazní krásu. Dámy by neměly zapomenout na kabelku, nejlépe takovou, do které se vejdou doklady.

Oblékání na obchodní schůzky na podzim a v zimě se příliš neliší od oblékání v létě a na jaře. Je však vhodné mít na paměti základní pravidla formálního dress code, abyste vždy vypadali elegantně a na úrovni.

Share this
Tags

Must-read

Rozdíly mezi odstoupením od smlouvy a reklamací

Odstoupení od smlouvy, reklamace, vrácení zboží v zákonné lhůtě – kdo se má ve všech těch pojmech vyznat? Běžní spotřebitelé obvykle při nákupu vysavače nestudují zákony a...

Trendy v obuvi pro rok 2023. Podívejte se, co bude trendy příští rok

Každá žena, která sleduje nejnovější trendy a snaží se vždy vypadat módně a stylově, se jistě ptá, jaká obuv bude módní příští rok. Zde...

Co nosit na podzim a v zimě na obchodní schůzky?

Oblečení na obchodních schůzkách je nesmírně důležité. Vhodně zvolené prokazuje kompetenci a profesionalitu. Mnoho lidí si klade otázku, jak si vybrat formální oděv na...
spot_img

Recent articles

More like this