Co nosit na podzim a v zimě na obchodní schůzky?

on

|

views

and

comments

Oblečení na obchodních schůzkách je nesmírně důležité. Vhodně zvolené prokazuje kompetenci a profesionalitu. Mnoho lidí si klade otázku, jak si vybrat formální oděv na podzimní a zimní sezónu.

Obchodní schůzky – jak vybrat dokonale padnoucí oblečení?

Typ pracovního oděvu samozřejmě závisí na typu zastávané pozice a charakteristice společnosti. Někdy se stává, že společnosti mají specifická pravidla oblékání. Většinou však mají zaměstnanci velkou volnost a na obchodních schůzkách musí dodržovat pouze základní pravidla dress code.

Základem formální stylizace je minimalismus a jednoduchost. V takovém dress code není místo pro extravagantní barvy. To je základní zásada formálního oblékání, která platí bez ohledu na roční období. V podzimní a zimní sezóně může být ideálním oblečením pro obchodní schůzky dámská halenka v neutrálních barvách, jako je bílá, černá, tmavě modrá a béžová, ve spojení s tužkovou sukní nebo elegantními kalhotami. Také šperky nošené na obchodní schůzky se musí vyznačovat minimalismem. Šperky mají přece podtrhnout outfit a být jemné. Elegantní dámské halenky by neměly mít hluboké výstřihy a sukně by měly sahat ke kolenům.

Podzim a zima – jak si správně zařídit šatník?

Nedávný výzkum ukázal, že oblečení na obchodních schůzkách má mimořádný význam. Vždyť právě první čtyři vteřiny rozhodují o pozitivním vnímání člověka při setkání s dodavatelem. Proto musí být společenský oděv spojen s profesionalitou, vkusem a elegancí. Tradiční kombinací je již zmíněná elegantní halenka a tužková sukně nebo kalhoty s puky. K tomuto kompletu se skvěle hodí sako a boty na jehlovém podpatku. Problém nastane, když se za oknem ochladí a začne pršet. Podzimní a zimní souprava se od jarní a letní nejčastěji liší svrchním oděvem. Jedničkou mezi svrchním oblečením pro obchodní schůzky jsou jednoznačně kabáty. Ty v neutrálních barvách se skvěle hodí k jednoduchosti formálního oblečení. Pro podzimní a zimní dny vyměňte jehlové podpatky za kotníkové boty na podpatku nebo elegantní klasické kozačky.

Podzimní a zimní obuv na pracovní schůzky musí být samozřejmě v tlumených barvách. Králem jsou zde kotníkové boty a kozačky v černé, šedé, hnědé nebo tmavě modré barvě. Boty v těchto barvách a o klasickém střihu se hodí k dámským oblekům, kostýmkům i šatům. Boty na podpatku také opticky zeštíhlují a prodlužují siluetu.

Podzimní a zimní stylizace, které nikdy nevyjdou z módy

Klasická bílá halenka, elegantní kalhoty, kotníkové boty a kabát se skvěle hodí na schůzku s klientem v bance, kanceláři nebo firmě. V méně formálních odvětvích si můžete dovolit šaty s malým výstřihem, které sahají ke kolenům. Samozřejmě v neutrálních a tlumených barvách. K šatům je i na podzim a v zimě vhodné volit tělové a tenké punčocháče a rozhodně se vyhnout silným a neprůhledným.

Samozřejmě je třeba pamatovat na doplňky, které se stávají doplňujícím prvkem celé stylizace. Na firemních schůzkách je dobré nosit decentní make-up, který zvýrazní krásu. Dámy by neměly zapomenout na kabelku, nejlépe takovou, do které se vejdou doklady.

Oblékání na obchodní schůzky na podzim a v zimě se příliš neliší od oblékání v létě a na jaře. Je však vhodné mít na paměti základní pravidla formálního dress code, abyste vždy vypadali elegantně a na úrovni.

Share this
Tags

Must-read

Co nosit na podzim a v zimě na obchodní schůzky?

Oblečení na obchodních schůzkách je nesmírně důležité. Vhodně zvolené prokazuje kompetenci a profesionalitu. Mnoho lidí si klade otázku, jak si vybrat formální oděv na...

Nedostatek lůžek vyřeší rychle a snadno nafukovací postel

Máte menší byt nebo domek, do něhož se pohodlně vejde vaše rodina, ale nezbylo vám místo na pokoj pro hosty? Anebo sice mají vaše...

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox. Počítač Lenovo...
spot_img

Recent articles

More like this