Inspirace z nebe, něžné nevěsty i umění práce s látkou

on

|

views

and

comments

Organizátoři v rámci programu tentokrát vsadili na osvědčené jména, která se již s existencí akce neodmyslitelně spojují. Řeč je o designérovi Martinovi tvorbou uzlin, ale i značce PUOJD Michaely Bednárová – oba se prezentovali na akci i v minulých letech a premiéra jejich nových kolekcí se spojovaly s očekáváním. Duo pak v sobotu doplnila také Veronika Kostková se svými svatebními kreacemi, návrhář Patrik Haaz, který se také vracel na platformu Fashion LIVE! zda mladý talent Petra Famlerová.

..
V případě nové kolekce PUOJD-u od Michaely Bednárová již v prvním okamžiku zaujala barevnost. Byla svěžejší, jasnější, celkově v jakoby pozitivnějším duchu. Na molu se objevila paleta modrých a nazelenavých odstínů, které přecházely od pastelové varianty až po temné odstíny. Doplnila jejich barva a odstíny oranžové, připomínající každou minutu se měnící barevnost při západu slunce. Bednárová se podařilo vytvořit příjemné Ombré přechody na Tuniková a košilových šatech či například sukních. Dezénem pak dominoval zejména motiv blesku (zprvu sjednocující, k závěru kolekce již trochu repetitivní), ale také motiv přímo animovaných oblaků nebo grafických prvků vlnovky.

Celá kolekce dostala název nebe a jako autorka prozradila, vznikala v dobách, kdy jedním z nejradostnějších momentů bylo hlazení na oblohu a dýchání čerstvého vzduchu. Pozitivní náboj bylo v koncepci jednoznačně cítit a nejnovější kolekce přinesla i jistý posun v střihových řešeních či práci se siluetou. Pro PUOJD typické oversized kousky kabátů s posunutou linií ramen či prodloužených košil nebo kimon doplnilo i několik modelů zvýrazňujících tělo. Bednárová překvapila prací s úpletem a půvabnými barevnými kombinacemi na dámských body (plavkách). Do kolekce zařadila autorka i dlouhé barevné sukně či topy se zvýrazněným dříkem. Překvapivé (ačkoli ne technologicky dokonalé) bylo také plisování na několika sukních s potenciálem na byznys casual módu, něco co by mohlo posunout značku PUOJD směrem k nové klientele. Tu současnou má Bednárová lety relativně vymezenou, ale v sobotu se designérka pustila i do vod neprobádaných a zkusila přinést módu rafinovanější – jakoby masovější akceptovatelnou, řekněme komerčnější. Dokáže s ní uspět při nabídce relativně podobných oděvů v mass-marketu a dámské konfekci, které jsou za dostupné ceny a se slušnou (v některých případech i lepší) kvalitou? Odpověď je zatím ve hvězdách (nebo na nebi, pokud chcete …)

O komerčním potenciálu však můžeme pokračovat i dál – při druhé kolekci, jejíž premiéru jsme si v Pravdě podívali osobně. Martin Hrča představil hostům Fashion LIVE! kolekci sféry, v níž se podle vlastních slov pro média snažil jakoby najít balanc mezi nebem a zemí. Výtvarný talent tohoto slovenského designéra je již léty prověřený a vlastně se od něj i očekává, že nenabídne jen „obyčejnou“ módu. Boule má být teatrální, řekl by si možná někdo.

Co se však stane, když se musí designér tohoto typu postavit na unifikované molo, kde se dá sice hrát se světlem a stínem, ale jinak příliš mnoho možností na performance a „Teatro“ už nezbývá? Nuže, pak přijdou na řadu šaty. V tvorbou uzlin případě je snad ten nejpozitivnější fakt, že při tom všem je i autorem precizní řemeslně zpracovaných oděvů s nápaditým střihem, snaží se o inovaci siluety – zkrátka aspiruje na to být autorem originální módy. V sobotu večer nabídl hned několik vynikajících kousků – například model úvodních diagonálně prošívaných bohatých šatů s asymetrickou sukní, které tak dostávali při pohybu nový rozměr a na které navazovalo několik dalších kousků v rámci kolekce.

Share this
Tags

Must-read

Co nosit na podzim a v zimě na obchodní schůzky?

Oblečení na obchodních schůzkách je nesmírně důležité. Vhodně zvolené prokazuje kompetenci a profesionalitu. Mnoho lidí si klade otázku, jak si vybrat formální oděv na...

Nedostatek lůžek vyřeší rychle a snadno nafukovací postel

Máte menší byt nebo domek, do něhož se pohodlně vejde vaše rodina, ale nezbylo vám místo na pokoj pro hosty? Anebo sice mají vaše...

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox. Počítač Lenovo...
spot_img

Recent articles

More like this