Jak vnímají muži a ženy popíjení alkoholu u svého partnera?

on

|

views

and

comments

Nový průzkum se zabývá tím, jak vidí single lidé i páry popíjení alkoholu u jejich partnerů či potencionálních partnerů.

Na sklenku vína neřeknete ne? A jak to vidí váš drahý?
V průzkumu, pod který se podepsala rakouská online seznamka Parship, na otázky odpovědělo 1 000 respondentů ve věku 18 až 69 let. Z toho 712 bylo ve vztahu a 288 bylo nezadané.

A jak průzkum dopadl? Většina nezadaných upřednostňuje vztah, ve kterém alkohol nehraje zásadní roli. Tento požadavek dominuje zvláště u žen. Téměř čtvrtina dotazovaných svobodných žen by dala přednost partnerovi, který je abstinent. U svobodných mužů tento požadavek zavážila pouze u devíti procent.

49 procent žen nedokáže pochopit, proč se jejich partner večer opije s kamarádkami. 37 procent žen se také cítí trapně, když má jejich partner „vypité“ na veřejnosti. Na výsledcích studie je zarážející fakt, že ženy se zdají být na téma alkoholu a pití jejich partnera výrazně citlivější.

Muži jsou ke konzumaci alkoholu tolerantnější. Například 30 procent mužů nevidí nic špatného na tom, když je partnerka jde na skleničku či dva s kamarádkami. Obecně však platí následující: Polovina všech nezadaných by chtěla partnera, který má na téma konzumace alkoholu podobný názor.

22 procent mužů a 19 procent žen přiznalo, že den zakončí společným drinkem. Podle studie jsou mladší páry výrazně tolerantnější k alkoholu než starší. Ve věku 60 až 69 let by asi 62 procentům lidí vadilo, kdyby je partner vyrazil na párty a pil sám. Ve skupině 18 až 29 let je však tato hodnota 26 procent.

Share this
Tags

Must-read

Co nosit na podzim a v zimě na obchodní schůzky?

Oblečení na obchodních schůzkách je nesmírně důležité. Vhodně zvolené prokazuje kompetenci a profesionalitu. Mnoho lidí si klade otázku, jak si vybrat formální oděv na...

Nedostatek lůžek vyřeší rychle a snadno nafukovací postel

Máte menší byt nebo domek, do něhož se pohodlně vejde vaše rodina, ale nezbylo vám místo na pokoj pro hosty? Anebo sice mají vaše...

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox. Počítač Lenovo...
spot_img

Recent articles

More like this