Jak vnímají muži a ženy popíjení alkoholu u svého partnera?

on

|

views

and

comments

Nový průzkum se zabývá tím, jak vidí single lidé i páry popíjení alkoholu u jejich partnerů či potencionálních partnerů.

Na sklenku vína neřeknete ne? A jak to vidí váš drahý?
V průzkumu, pod který se podepsala rakouská online seznamka Parship, na otázky odpovědělo 1 000 respondentů ve věku 18 až 69 let. Z toho 712 bylo ve vztahu a 288 bylo nezadané.

A jak průzkum dopadl? Většina nezadaných upřednostňuje vztah, ve kterém alkohol nehraje zásadní roli. Tento požadavek dominuje zvláště u žen. Téměř čtvrtina dotazovaných svobodných žen by dala přednost partnerovi, který je abstinent. U svobodných mužů tento požadavek zavážila pouze u devíti procent.

49 procent žen nedokáže pochopit, proč se jejich partner večer opije s kamarádkami. 37 procent žen se také cítí trapně, když má jejich partner „vypité“ na veřejnosti. Na výsledcích studie je zarážející fakt, že ženy se zdají být na téma alkoholu a pití jejich partnera výrazně citlivější.

Muži jsou ke konzumaci alkoholu tolerantnější. Například 30 procent mužů nevidí nic špatného na tom, když je partnerka jde na skleničku či dva s kamarádkami. Obecně však platí následující: Polovina všech nezadaných by chtěla partnera, který má na téma konzumace alkoholu podobný názor.

22 procent mužů a 19 procent žen přiznalo, že den zakončí společným drinkem. Podle studie jsou mladší páry výrazně tolerantnější k alkoholu než starší. Ve věku 60 až 69 let by asi 62 procentům lidí vadilo, kdyby je partner vyrazil na párty a pil sám. Ve skupině 18 až 29 let je však tato hodnota 26 procent.

Share this
Tags

Must-read

Rozdíly mezi odstoupením od smlouvy a reklamací

Odstoupení od smlouvy, reklamace, vrácení zboží v zákonné lhůtě – kdo se má ve všech těch pojmech vyznat? Běžní spotřebitelé obvykle při nákupu vysavače nestudují zákony a...

Trendy v obuvi pro rok 2023. Podívejte se, co bude trendy příští rok

Každá žena, která sleduje nejnovější trendy a snaží se vždy vypadat módně a stylově, se jistě ptá, jaká obuv bude módní příští rok. Zde...

Co nosit na podzim a v zimě na obchodní schůzky?

Oblečení na obchodních schůzkách je nesmírně důležité. Vhodně zvolené prokazuje kompetenci a profesionalitu. Mnoho lidí si klade otázku, jak si vybrat formální oděv na...
spot_img

Recent articles

More like this